Zavřít menu

NOVÁ LINKA V ZAHNAŠOVICÍCH

Obrázek novinky

V pátek 28. srpna podnik DOUBRAVA, spol. s r.o. slavnostně uvedl v Zahnašovicích do provozu novou posklizňovou linku, kterou naše společnost realizovala.
Slavnostního aktu spojeného i s předáním dožínkového věnce se vedle zástupců zemědělského podniku, firmy SIAGRA a návštěvníků dožínkového dne zúčastnil i hejtman Zlínského kraje pan Jiří Čunek.

Zhruba před rokem se v družstvu Doubrava spol. s.r.o. Zahnašovice začali rozhodovat, zda nevyměnit technologie na posklizňové lince. Čtyřicetileté čističky Petkus, zastaralá sušárna Strážov a nevyhovující dopravní pásy přivedly investora k záměru rekonstrukce stávajícího provozu.

Dvě čističky Petkus byly nahrazeny jednou čističkou MAROT s rotačním pohybem sít o výkonu 70 t/h. Všechny dopravní cesty jsou řešeny redlery a elevátory, což výrazně zvýšilo efektivitu linky a snížilo prašnost s výsledkem lepšího pracovního prostředí.
Posklizňovou linku v Zahnašovicích tvoří vedle čističky MAROT i sušárna LAW o výkonu 18 t/h. Součástí sušárny je výměník tepla, který umožňuje využívat teplo z vlastní bioplynové stanice zemědělského podniku. Výsledným efektem modernizace linky v Zahnašovicích je zvýšený výkon všech technologií, který umožňuje provést posklizňovou úpravu plodin v co nejkratším čase. 

Související články