Zavřít menu

Sušárny zrnin a obilí LAW

Absolutní vrchol v oblasti technologie sušení.
Více než 150 sušáren v ČR // přes 45 let zkušeností

Stáhnout prospekt

Sušárny zrnin LAW patří k absolutnímu sušárenskému vrcholu, nejen po stránce nízké spotřeby energií a zaručeným výkonům, ale rovněž ve vztahu k životnímu prostředí. Nejen díky těmto vlastnostem dodala a postavila naše společnost již více než 150 sušáren. Sušárna LAW je řešením nejen pro obiloviny, kukuřici, řepku či slunečnici, ale také pro speciální plodiny jako mák, jetel, ostropestřec či pro osiva. 


Proč zvolit sušárnu LAW

  • Zaručený výkon - 2 až 250 t /hod
  • Nízký elektrický příkon - oproti starým sušárnám (např. BS6 či BS18) mají sušárny LAW až třetinový elektrický příkon. Výsledkem tak jsou úspory provozních nákladů. 
  • Nízká provozní hlučnost - sušárny obilí LAW patří k nejtišším sušárnám na české trhu! V případě výstavby v blízkosti obytných zón dodáváme speciální tlumič k ventilátoru.
  • Velmi nízká prašnost -  rotační filtry prachu, užívané v sušárnách LAW, představují skutečně unikátní a osvědčený způsob pro omezení úletu TZL. Při použití tohoto způsobu se sušárny zrnin LAW dostaly na vrchol šetrnosti k životnímu prostředí. Filtr je celý zakryt v sušící věži a nezabírá místo okolo sušárny. Reálný úlet prachu u kukuřice je jen 10 mg/m3 (česká norma povoluje 150 mg/m3)!
  • Protipožární systém VIGITEMP -  jedinečná technologie pro omezení vzniku požáru, což dokazuje fakt, že žádná sušárna LAW nezahořela. Princip spočívá v 16 nebo 28 čidlech, které elektronicky sledují nepřetržitě teplotu v sušárně. Výrobce dodává tento osvědčený systém k sušárnám již 20 let.
  • Počítačové řízení - ovládání přes dotykový displej ve standardní výbavě, který umožňuje plně nastavit automatický chod zařízení a automatickou doregulaci sušárny obilí při změně vlhkosti plodiny. Ovládání je v češtině.
  • Rekuperace tepla - významná úspora paliva při sušení zrnin, především u kukuřice. Při tomto způsobu sušení se vrací část výstupní tepelné energie zpět do sušícího procesu. Úspora paliva až 20 %!
  • Šírková škála topných médií - zemní plyn, kapalný propan, lehký topný olej (LTO), extra lehký topný olej (ExLTO), teplo z bioplynových stanic, sláma (řepková, obilní)…
  • Elegantní vzhled  - díky ucelené konstrukci sušárny obilí LAW má zařízení velmi malé půdorysné rozměry.

LAW znamená TRADICI – ZKUŠENOST – SPOLEHLIVOST

Nabídka

Vyžádejte si nabídku

Hledáte nejvhodnější řešení pro Váš projekt? Chcete znát naši konkrétní nabídku a nákladovou kalkulaci? Neváhejte prosím využít tohoto formuláře a vyžádejte si ji!

Naší prioritou je Vaše spokojenost - práce dokončena v termínu, v nejlepší možné kvalitě a se schváleným rozpočtem.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

Vybírej z našich produktů

Celý seznam produktů